ZALMAN CNPS8X Optima – výkonný chladič

Firma ZALMAN uvedla do nabídky nový chladič procesorů – ZALMAN CNPS8X Optima. Systém zajišťuje vysokou účinnost chlazení díky pokročilé konstrukci chladiče s vícevrstvými žebry a speciálně tvarovanými lopatkami ventilátoru.

zalman CNPS8X OptimaZALMAN CNPS8X Optima se vyznačuje strukturou chladiče. Ten je ve střední části opatřen výřezem, a tím je tlak proudícího vzduchu ve středu i po stranách chladiče stejný. Tím je zajištěno rovnoměrné proudění vzduchu v celé chladicí jednotce. Maximální účinnost distribuce tepla byla dosažena použitím vícevrstvého žebrování, jehož konstrukce zajišťuje větší plochu pro odvod tepelné energie a omezuje odpor vzduchu.

Chladič je osazen ventilátorem o průměru 100 mm s lopatkami typu Shark Fin Blade s charakteristickými podélnými drážkami. Tyto lopatky zajišťují přesné směrování proudu vzduchu uvnitř soustavy chladiče. U ventilátoru jsou použity ložiska s dlouhou životnosti. Větrák může pracovat s rychlostí 1200 až 2100 otáček za minutu a vytváří šum s maximální hladinou hluku 30 dBA. V dolní části rámečku ventilátoru byly nainstalovány dodatečné plastové profily, jejichž prostřednictvím vzduch nasávaný do ventilátoru proudí také kolem dalším prvkům základní desky kolem procesoru a tím je ochlazuje.

U chladiče CNPS8X Optima byla použita trojice heatpipe, které se dotýkají přímo procesoru (technologie Direct Touch Heat-pipe), což zajišťuje nejúčinnější odvod tepla, a tím výkonné chlazení. Součástí sady je také výkonná teplovodivá pasta ZALMAN ZM-STG2M.

Rozměry zařízení činí 110 (D) x 81 (Š) x 148.5 (V) mm.

Chladič podporuje všechny běžně používané CPU sockety:
– AMD: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1
– Intel: Socket 775, 1150, 1155/1156

Maloobchodní doporučená cena chladiče ZALMAN CNPS8X Optima činí 620,- s DPH (říjen 2014).

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share