CES 2015 – setkejte se s globálními trendy příští týden v Praze

Veletrh International CES, první a největší technologická událost v roce 2015, se ponese v duchu inovací. Steve Koenig, ředitel výzkumu společnosti CEA, která sdružuje tisíce společností v oboru spotřební elektroniky a je pořadatelem veletrhu, navíc navštíví Prahu 20. listopadu 2014 se speciálním programem.

Brány mezinárodního veletrhu v Las Vegas se znovu otevřou 6. 1. 2015 a po několik dní zde budou probíhat prezentace trendů, jako jsou chytré vozy, roboti a létající drony, 3D tiskárny, nové koncepty chytrých telefonů či televizí se 4K rozlišením a ohebnými displeji. Na veletrhu určeném pro odbornou veřejnost již přislíbilo účast více než 3500 vystavovatelů, kteří zde představí své poslední produktové novinky a technologie, jež se teprve v nadcházejícím roce chystají na trh.

Tématem, kterým nadcházející ročník spojuje veškerá oznámení, jsou technologické inovace. V následujícím stručném přehledu najdete několik zajímavých ohlášených událostí, které jsou s nimi spojené.

Malá ochutnávka CES v Praze
Prahu ve čtvrtek 20. listopadu 2014 navštíví ředitel výzkumu společnosti CEA a veletrhu CES, Steve Koenig. Jeden z nejvlivnějších amerických marketérů v oblasti technologií a spotřební elektroniky se zde stane hostem networkingového setkání NetClub, které se odehraje v prostorách startupového akcelerátoru Wayra mezi 10. a 13. hodinou. Steve zde prozradí, jak být úspěšný na globálních trzích, jak se vyhnout potížím při zakládání vlastního technologického projektu či co se ve světě technologií v nejbližší době chystá.
Po krátké keynote bude prostor a čas na kávu i osobní konzultace s řečníkem, který pracuje nejen s giganty typu Intel nebo Yahoo, ale sleduje i novinky, které se objevují na startupové scéně nebo v oblasti software a vývoje aplikací a nových technologií například tzv. wearables. NetClub moderuje Jasna Sýkorová z Taktiq Communications a iCON Prague. Své místo si můžete rezervovat přes online formulář na stránkách NetClubu. Pro novináře je vstup po předchozí registraci zdarma.

iLounge Pavilion – ještě lepší a plnější než loni
Pořádající asociace CEA (Consumer Electronics Association) oznámila kompletní vyprodání speciálního pavilonu věnovaného produktům společnosti Apple a navazujícího ekosystému. Vystavovatelé by zde měli oznámit množství poprvé uváděných produktů a doplňků pro mobilní telefony iPhone 6, iPhone 6 Plus, tablety iPad Air 2 a iPad mini 3 a možná ještě něco navíc. Klávesnice, stylusy, inovativní reproduktory, bateriové stojany, to jsou jen některé a zdaleka ne nejzajímavější očekávané produkty.
„Náš prostor věnovaný ekosystému produktů společnosti Apple chystá na nadcházející CES řadu skutečně inovativních doplňků a to včetně dnes tolik populární elektroniky nositelné na těle,“ prohlásil Karen Chupka, senior vice president veletrhu International CES a corporate business strategy společnosti CEA. „Pro návštěvníky by také nemělo být překvapením, že se zde setkají s prvními doplňky a možná dokonce aplikacemi pro nový produkt Apple Watch, nebo například vylepšeními pro nový Retina iMac,“ dodává Jeremy Horwitz, vedoucí administrátor iLounge.

O nejnovějších trendech v chytrých vozech promluví ředitel Ford Motor
Mark Fields, prezident a ředitel společnosti Ford Motor Company, zahájí hned první den veletrhu keynote o konvergenci telekomunikačních technologií a dalších technologických inovací s automobilovým průmyslem. Během keynote Fields mimo jiné prozradí, jaké bude další technologické směřování společnosti Ford Motor a jak mohou vypadat chytré automobily v blízké i poněkud vzdálenější budoucnosti. „Ford je světovým průkopníkem v oblasti inovativních technologických řešení, které posouvají vlastnictví, řízení a cestování autem na novou úroveň,“ prohlásil Gary Shapiro, prezident a CEO asociace CEA. „Konektivita ve voze či dech vyrážející bezpečnostní technologie jsou jen některé již známé ukázky, kterými Ford již stačil stvrdit svoji inovátorskou pověst. Jsme rádi, že se k nám Mark rozhodl připojit a seznámit nás se svojí vizí automobilové budoucnosti,“ dodal.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share