ZALMAN CNPS9800 MAX – výkonné chlazení procesoru s kruhovým designem

Firma ZALMAN představila nový chladič CPU CNPS9800 MAX s měděnou konstrukcí a heatpipes uspořádanými ve tvaru osmičky, což účinně odvádí teplo z CPU. Niklovaná povrchová úprava chrání proti korozi a spolu s modrým LED podsvícení zajišťují působivý vzhled. Kulatý tvar chladiče zlepšuje cirkulaci vzduchu také kolem ostatních prvků základní desky.

CNPS9800_MAX_miniDvě nezávislé heatpipe vycházející z leštěné patice jsou opatřeny žebry typu X-Slit. Díky speciálním výřezům a tvarování žeber, odvádí vzduch účinně teplo z celé konstrukce. Tvar žeber soustředí tepelnou energii ve dvou kruzích v blízkosti osy otáčení ventilátoru, odkud je odvádění nejúčinnější.

Moderní konstrukci radiátoru doplňuje tichý, 120mm ventilátor. Obsahuje ložiska s prodlouženou životnosti, zajišťující řádný provoz pro dlouhá léta. Tichý ventilátor pracuje s rychlostí otáček v rozsahu cca. 900 – 2200 RPM, a to v závislosti na zatížení procesoru. Maximálním aerodynamický hluku se tak pohybuje mezi 18.5 až 36.7 dBA. Adaptér, jenž je součástí dodávky, umožňuje chod v tichém režimu, který omezuje maximální rychlost otáček a tím i hluk. Za ovládání otáček odpovídá systém PWM (Pulse Width Modulation). Atraktivní vzhled podtrhuje modré LED podsvícení, které ocení každý nadšenec, co si potrpí na vnitřní uspořádání PC skříně.

I přes vysoký výkon nezabírá chladič příliš velký prostor ve skříni počítače. Chladič má rozměry pouhých 52 milimetrů na šířku a 150 milimetrů na výšku a nekoliduje při tom s i nestandardně velkými chladiči RAM modulů.

Konstrukce z čistě mědi je upravena antikorozním niklem, jehož perleťový odstín přidává produktu elegantní lesk. Součástí dodávky je výkonná teplovodivá pasta ZALMAN ZM-STG2M zajišťující vynikající tepelnou vodivost mezi procesorem a chladičem.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share