Samsung spolupracuje s Czech Press Photo, udělil vlastní cenu

Fotograf David W Černý z tiskové agentury Reuters se stal prvním nositelem ceny Samsung Award 2020, kterou v rámci prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo letos poprvé udělila společnost Samsung Electronics Czech and Slovak. Vítězná série snímků přibližuje zrušený 55. ročník mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a jeho hlavní protagonisty – prezidenta festivalu Jiřího Bartošku a moderátora Marka Ebena – v prázdném sále karlovarského hotelu Thermal.

 „Působivá sada fotografií nás zaujala zejména svojí aktuálností: tradiční filmový festival v Karlových Varech byl zrušen kvůli pandemii Covid-19. Oslovila nás také autorova hra s jasnými barvami a kombinací světla a tmy,“ říká Michal Forejt, ředitel divize spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Ocenění Samsung Award 2020 je novinkou, přichází současně s nově navázaným partnerstvím Samsungu s pořadatelem Czech Press Photo, obecně prospěšnou společností Czech Photo.

„Poté, co byl kvůli hrozbě koronaviru filmový festival v Karlových Varech zrušen ve své tradiční podobě a zároveň vznikla přehlídka filmů Tady Vary ve stovce kin po celé České republice, se 3. července 2020 uskutečnilo v hlavním sále hotelu Thermal natáčení zdravice prezidenta MFFKV Jiřího Bartošky pro diváky přehlídky Tady Vary. Natáčení probíhalo symbolicky ve stejný den a na stejném místě, kde by za normálních okolností probíhal zahajovací ceremoniál,“ popisuje držitel Samsung Award 2020 David W Černý.„To nabízelo možnost pořídit zajímavé fotografie prázdného sálu a prezidenta Bartošky. Ten si při čekání na zahájení natáčení sedl do jedné z prázdných sedaček a na chvíli si pravděpodobně představoval, jak tento sál mohl být plný festivalových hostů a diváků, nebýt koronavirové pandemie,“dodává autor.

Vítězné snímky zazáří na televizorech QLED

Samsungu ovšem nezůstane pouze u vyhlašování vlastní ceny na Czech Press Photo. Společnost poskytne unikátní televizory QLED s technologií Quantum Dot, která jako jediná na trhu dokáže zajistit stoprocentní objem barev, pro prezentaci fotografií na výstavách Czech Press Photo, Czech Nature a World Press Photo. Díky televizorům QLED budou moci být prezentované fotografie reálné a odpovídat uměleckému záměru jejich autorů.

Vyhlašování výsledků letošního ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo je naplánované na 2. prosince do Národního muzea v Praze. Forma ceremoniálu bude upřesněna podle příslušných nařízení vlády. Samotná výstava Czech Press Photo 2020 pak proběhne od března do října 2021 rovněž v Národním muzeu v Praze.

Vítěznou sérii „Zrušený filmový festival Karlovy Vary – KVIFF“ od Davida W Černého si můžete stáhnout zde. Jako zdroj prosím uvádějte „Czech Press Photo – David W Černý, Reuters“.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share