Western Digital posiluje rostoucí trh záznamových video systémů s umělou inteligencí a rozšiřuje produktovou řadu WD Purple

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) dnes oznámila rozšíření produktové řady WD Purple™ o pevný disk s nejvyšší kapacitou v odvětví 18 TB*, který je určen pro kamerové dohledové systémy DVR a NVR a pro zařízení poskytující analytické zpracování dat. Dále bylo oznámeno uvedení paměťové karty WD Purple SC QD101 microSD™ s kapacitou 1 TB* určené pro kamery podporující umělou inteligenci. Tyto nové produkty umožní zákazníkům navrhovat a sestavovat řešení pro celou řadu pracovních zatížení u chytrého videa. Stále více se v tomto odvětví využívá hluboké učení a analytické zpracování dat, všechny disky řady WD Purple díky své optimalizaci napomáhají v minimalizaci ztrát snímků a nežádoucí pixelace, vylepšují celkové přehrávání záznamu a posilují streamování u pracovní zátěže v nepřetržitém provozu 24/7 – od nahrání záznamu přes jeho uložení a dlouhodobé zálohování.

Komerční stavby, veřejný prostor a samospráva, všechny firmy zrychlují využívání umělé inteligence (AI) a hlubokého učení, aby umožnily rozvoj automatizace a zvýšily efektivitu, která nakonec pomůže vytvořit bezpečnější a lepší prostředí pro zaměstnance, zákazníky a občany. Algoritmy hlubokého učení, hlad po datech vytvořený špičkovými ekosystémy a internetem věcí vyžadují vyšší rozlišení pro lepší přesnost a zvyšují potřebu ukládací kapacity v kamerách a zařízeních NVR. V nedávno zveřejněné zprávě společnosti Omnia (Video Surveillance&AnalyticsIntelligenceService, červenec 2020) se uvádí, že dodávky kamer podporující algoritmy hlubokého učení porostou ve složené roční míře růstu za pětileté období 2019 – 2024 o 67 %, zařízení NVR podporující analýzu dat s využitím analýz hlubokého učení porostou o 37 %, současně dodávky zařízení pro analýzu videa porostou o 43 %. Navícvýzkum zadaný společností Western Digital v roce 2020 zjistil, že 76 % firem a společností přijímá stále rostoucí roli umělé inteligence a analýzy video záznamů v jejich nasazení a používání.

Za hranice možností hardwaru

Firmware, který používá Western Digital u svých HDD disků WD Purple pro optimalizaci a správu dat, hraje klíčovou roli ve vylepšování systémových možností a také ve správě a řízení aplikací pro chytré video podporující umělou inteligenci. Tato kombinace napomáhá zákazníkům zlepšit výkon, spolehlivost a odolnost a dosáhnout celkově lepšího operačního výkonu a také snížit celkové náklady na vlastnictví. Technologie Western Digital AllFrame™ u pevných disků WD Purple poskytuje extenzivní ukládání do vyrovnávací paměti a streamování, a chrání tak záznam před ztrátou dat a udržuje bezpečné streamování. Řešení využívající analytickýsoftware  Western Digital DeviceAnalytics™ pro pevné disky zajišťuje monitorování a analýzu stavu disku a umožnuje uživatelům odhalit problémové podmínky provozu disku a poskytuje návod, jak problém odstranit ještě před případnou poruchou.

Pevný disk WD Purple 18TB HDD 

Nový pevný disk WD Purple 18 TB s nejvyšší kapacitou v odvětví disků pro dohledové kamerové systémy je navržen pro zařízení NVR a aplikace pro analýzu videa a také pro zařízení podporující jednotku GPU pro zajištění videozáznamu v reálném čase a pro jeho následnou analýzu. Nový pevný disk s kapacitou 18 TB nabízí o 28 % více kapacity než předchozí generacea má dostatek ukládací kapacity pro zálohování videozáznamu, poskytování referenčních snímků i metadat a také pro podporu efektivnějšíhovyužití umělé inteligence. Pevné disky WD Purple jsou nyní k dostání v kapacitách 8 až 18 TB, mají technologii AllFrame,která podporuje záznam až ze 64 kamer s HD rozlišením a dalších 32 streamovacích kanálů pro analýzu dat s využitím hlubokého učení.

Paměťová karta WD Purple SC QD101 1TB microSD

Nová paměťová karta WD Purple 1 TB microSD  je navržena pro kamery, které podporují umělou inteligenci, bezpečnostní kamery a periferní zařízení. Může sloužit jako primárná úložiště nebo úložiště pro zálohování dat. Využívá technologii Western Digital 3D NAND s 96 vrstvami a poskytuje kombinaci vysoké odolnosti (500 P/E) a kapacity. Nyní je nabízena v kapacitách* 1 TB, 512 GB, 256 GB, 128 GB, 64 GB a 32 GB.

Odolná, s vysokou životností, karta WD Purple microSD odolá nepřiznivým vlivům počasí, vlhkosti a spolehlivě pracuje v rozmezí okolních teplot od -25 do 85 °C. S kompatibilními kamerami je možné využít i nástroj pro monitorování stavu karty, který poskytuje integrátorům a technikům informace o zbývající životnosti a umožní jim předem, pokud je to nutné, provést servisní zásah.

Dostupnost

Pevný disk WD Purple 18 TB bude k dostání od října 2020, paměťová karta WD Purple SC QD101 1 TB microSD pak v listopadu 2020.

„Nové disky WD Purple jsou unikátně navrženy pro potřeby periferních a dalších zařízení pro analýzu dat z videozáznamů a umožní zákazníkům získat hlubšípřístup do svých dat z obrazového záznamu,” říká Tim Palmquist, viceprezident pro Severní a Jižní Ameriku společnosti Milestone Systems, a dodává: „Jako firma s vedoucím postavením ve vývoji otevřených a nezávislých platforem pro IP dohledové systémy oceňujeme náš vztah s Western Digital a jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat na datových úložištích, které podporují umělou inteligenci a hluboké učení, ale také násobné streamování při neustálém zvyšování rozlišení.” 

„Po celém světě u našich zákazníky posilujeme digitální transformaci a spoléháme na strategické partnery, jako je Western Digital, který poskytuje spolehlivá řešení pro ukládání dat s vysokým výkonem,” říká Martin Renkis, generální manažer pro zabezpečení globálních cloudových řešení společnosti Johnson Controls, a dodává: „Dnes každé cloudové zařízení Tyco pro dohledové video využívá disky WD Purple. Bylo tomu taki mnoho let před tím. Neustále se spoléhámena Western Digital a víme, že poskytne pokročilá řešení, která vyžadují naši zákazníci. S využitím technologií Western Digital dělámesvět bezpečnějším místem.”

Eric Spanneut, viceprezident pro klientská řešení a chytré video společnosti Western Digital, komentuje: „Úzká spolupráce s našimi zákazníky a partnery v našem ekosystému nám poskytuje jedinečný vhled a cílení na poskytování řešení, která jsou optimalizovaná pro většinu pokročilých pracovních zatížení u bezpečnostních kamerových systémů. Umělá inteligence pohání potřebu pro pokročilejší možnosti disků, tak aby držely krok s požadavky na výkon, obzvlášť s tím, jak roste rozlišení videa a počet streamovacích kanálů. Jsme v jedinečné pozici, kdy kombinace našeho software a rostoucí portfolio produktů dělá naše produkty ideálním řešením pro použití u široké řady aplikací pro chytré video.”

Portfolio produktů Western Digital je stavěno na míru vybraným aplikacím

Nové disky WD Purplerozšiřují portfolio řešení využívající pevné a SSD disky Western Digital, které je stavěno na míru celé šíři potřeb trhu. Tato nabídka dále nově zahrnuje i 16TB a 18TB pevné disky WD Red™ Pro pro NAS systémy určené do segmentu SMB (It’sHere! WD Red™ Pro 16TB & 18TB forGrowingProductivity), dále také řešení s pevnými disky podnikové třídy s kapacitou 16 TB a 18 TB WD Gold™ a SSD disky WD Gold NVMe™,řešení využívající disky WD Black™, které vycházejí vstříc požadavkům hráčů počítačových her, a také disky WD Blue™ a WD Green™ SSD, které pomáhají zvýšit výkon běžných počítačů. * Tato řešení jsou k dostání prostřednictvím vybraných distributor a resellerů, systémových integrátorů ataké v internetovém obchodě Western Digital Store.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share