Umělecká díla Moneta, Renoira a dalších ze španělského Muzea Thyssenů-Bornemiszů nově na televizorech Samsung The Frame

Unikátní televizory Samsung The Frame, které se dokáží proměnit v obraz, nově nabízí dalších 38 uměleckých děl ze sbírky španělského národního Muzea Thyssenů-Bornemiszů v Madridu. Prostřednictvím online obchodu Samsung Art Store si je mohou uživatele zakoupit za jednorázovou sumu nebo pronajmout za měsíční paušál. Celkem již Samsung Art Store takto nabízí přes 1 200 uměleckých děl z mnoha světových galerií.

Nově přidaná díla jsou doplňkem sbírky dostupné od loňského října, kdy Samsung společně s Muzeem Thyssenů-Bornemiszů otevřel výstavu nazvanou „Impresionisté a fotografie“, složenou ze šesti ikonických uměleckých děl impresionistů zastoupených ve sbírkách muzea. Mezi obrazy přidané do nabídky Samsung Art Store patří mistrovská díla namalovaná umělci jako je Claude Monet nebo Auguste Reniore. Prostřednictvím televizorů Samsung The Frame si mohou uživatelé vyzdobit domácnost již 44 uměleckými díly z Muzea Thyssenů-Bornemiszů v kvalitě, která odpovídá reálnému obrazu.

Postmodernisté, kubisté a konstruktivisté

Mezi nejvzácnější části sbírky patří klíčová díla postmodernismu, jako jsou Přístavní dělníci za soumraku (The Stevedores in Arles, 1888) od Vincenta van Gogha nebo Lahev, karafa, džbán a citrony (Bottle, Carafe, Jug and Lemons, 1902-1906) od Paula Cézanna. Mezi vybranými díly jsou i zástupci uměleckých hnutí jako je německý expresionismus. Žena na divanu (Woman on a Divan, 1914) od Augusta Mackeho a několik děl italského krajináře Canaletta. Sbírka zahrnuje také jednoho z Piccasových žáků a mistra španělského kubismu Juana Grise a jeho dílo Kuřák (The Smoker, 1913) a také pozoruhodnou umělkyni Lyubov Popova a její mistrovské dílo Malířská architektonika (Zátiší: Nástroje) (Painterly Architectonic (Still Life: Instruments), 1913), známého pro jeho typické znaky konstruktivismu.

Jedná se o třetí kolekci ze španělské umělecké galerie, která je součástí partnerského projektu Samsung The Frame. Po zapojení madridského Muzea Thyssenů-Bornemiszů se nabídka Samsung Art Storu rozrostla na více než 1 200 uměleckých děl a fotografií v rozlišení 4K. Nechybí mezi nimi díla z muzea Prado v Madridu, vídeňské Albertiny, londýnského Tate Modern, Galerie Ufiizi ve Florencii, Van Goghova muzea v Amsterodamu, petrohradské Ermiráže, agentury Magnus Photos a LUMAS.

„Jsme skutečně nadšeni, že můžeme v našem Art Storu nabídnout celosvětově uznávaná umělecká díla. Zapojením mistrovských děl z Muzea Thyssenů-Bornemiszů si uživatelé Samsung The Frame mohou přenést jedinečný zážitek přímo do svých domovů,“ říká Wonjin Lee, výkonný viceprezident společnosti Visual Display Business, jež je součástí skupiny Samsung Electronics.

The Frame nově v šesti úhlopříčkách

Televizor Samsung The Frame patří do řady lifestylových chytrých televizorů, jejichž design ladí s moderní domácností. Televizor má neviditelný kabel a veškerá ovládací technologie je vyvedena do One Connect Boxu, což umožňuje obrazovku maximálně zploštit a imitovat tak skutečný obraz. Samsung k těmto televizorům dodává i vyměnitelné rámečky ve třech barvách, které lze jednoduše nacvaknout na rám pomocí magnetu. Televizor lze přidělat na zeď, nebo jej postavit na speciální nožky nebo umělecký stojan (trojnožku) evokující stojany malířů.

Modelová řada televizorů The Frame pro rok 2020 obsahuje přijímače v šesti velikostech úhlopříček: od největší 75“ za doporučenou cenu 89 990 Kč přes 65“ za doporučenou cenu 54 990 Kč, 55“ za doporučenou cenu 39 990 Kč, 50“ za doporučenou cenu 34 990 Kč, 43“ za doporučenou cenu 31 990 Kč až po 32“ za doporučenou cenu 14 990 Kč. Všechny úhlopříčky kromě nejmenší 32“ jsou na českém trhu k dispozici od dubna, nejmenší bude možné zakoupit od června. Televizor v této úhlopříčce bude možné zavěsit na zeď i vertikálně a využít tak obrazy namalované na výšku.

Více informací o televizorech Samsung The Frame naleznete na webu https://www.samsung.com/cz/tvs/the-frame/highlights/.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist
Share