DAC/ADC převodník EVOLVEO AudioConverter XS s podporou Bluetooth

Nový audio převodník EVOLVEO AudioConverter XS zajistí drátový nebo bezdrátový přenos audiosignálu z libovolného zvoleného zařízení do vybraného audio zařízení. Lze tak přenášet zvuk například z televize nebo mobilního telefonu do stereo systému se zesilovačem a reproduktory. Přenos je možný drátově, pomocí propojovacích kabelů, nebo bezdrátově přes Bluetooth připojení. Toto zařízení podporuje všechny hlavní profily a kodeky, jako jsou: A2DP, AVRCP, SBC, APTX, APTX-LL, APTX-HD.

EVOLVEO AudioConverter XS nabízí široké možnosti převádění audio signálů z různých typů propojení. Zejména mezi optickým kabelem a analogovým (DAC převodník 16bit/96kHz) a naopak ((ADC převodník 16bit/48kHz). Díky podpoře Bluetooth připojení pak umí bezdrátově posílat signál z optického nebo analogového vstupu až na dvě Bluetooth zařízení současně (24bit pomocí S/PDIF). AudioConverter XS umí také přijímat bezdrátový signál Bluetooth a převádět je na signál vedený optickým nebo analogovým kabelem. Takto je možné propojit například televizor s domácí HI-FI stereo soupravou, sluchátky a dalšími produkty pro reprodukci zvuku, jako jsou přenosné reproduktory nebo soundbary. Pomocí EVOLVEO AudioConverter XS je také možné propojit například mobilní telefon jako zdroj zvukového signálu s audiosystémem, který nemá bezdrátové připojení. Pro snadné párování podporuje AudioConverter XS také NFC připojení.

EVOLVEO AudioConverter XS v kompaktním provedení a malých rozměrech (126 × 94 × 29mm) má digitální vstup TOSLING (optický S/PDIF) a analogový audio výstup pro sluchátka 3,5mm jack. Obdobné rozhraní je k dispozici také pro výstup signálu. Současně toto zařízení umožňuje bezdrátový Bluetooth 5.0 výstup, respektive vstup zvukového signálu. Dosah Bluetooth připojení je až 70 metrů, v uzavřeném prostoru pak 25 až 35 metrů.EVOLVEO AudioConverter XS podporuje kodek aptX-HD 24bit audio pro vysokou kvalitu bezdrátového přenosu s velmi nízkou časovou prodlevou (aptXLowLatency).Při přenosu signálu nedochází k žádnému zpoždění synchronizace. EVOLVEO AudioConverter XS je tedy vhodný mimo jiné pro sledování TV, filmů nebo hraní her a pro bezproblémové přenášení zvuku na vybrané zařízení.

EVOLVEO AudioConverter XS je zařízení typu Plug& Play, snadno se nastavuje a ovládá. Má velmi nízkou spotřebu, lze jej v případě potřeby napájet i z powerbanky. Vyznačuje se tichým chodem s pasivním chlazením, tedy bez hlučných ventilátorů. Na přístroji jsou umístěna tlačítka pro zapnutí/vypnutí, pro párování se zařízením Bluetooth a tlačítko Play/Pause. Přepínač režimů umožňuje volbu vysílání nebo příjem (TX/RX) a také funkci Bypass. EVOLVEO AudioConverter XS má i vlastní ovládání hlasitosti. Součástí balení je sada propojovacích kabelů včetně kabelu optického.

Dostupnost a cena
EVOLVEO AudioConverter XS je dostupný prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců. Doporučená koncová cena je 2 490 Kč včetně DPH.

Vstupy:

1× digitální vstup TOSLINK (optický S/PDIF)

1× audio 3,5mm jack (sluchátkový/analogový)

NFC – pro rychlé a pohodlné připojení mobilním telefonem

Bluetooth – bezdrátový audio vstup pomocí mobilního telefonu nebo tabletu

Výstupy:

1× digitální výstup TOSLINK (optický S/PDIF)

1× audio 3,5mm jack (sluchátkový/analogový)

Bluetooth – bezdrátový přenos až pro dvě zařízení (bezdrátová sluchátka/reproduktory/soundbary)

Varianty převodu zvuku:

Optický kabel -> Analogový kabel (DAC převodník 16bit/96kHz)

Analogový kabel -> Optický kabel (ADC převodník 16bit/48kHz)

Optický/Analogový kabel -> 2× Bluetooth zařízení (24bit skrz S/PDIF)

Bluetooth vstup -> Optický/Analogový kabel

Bypass funkce

Popis zařízení:

Profesionální čip: Qualcomm CSR8670

Qualcomm® aptX™ HD audio technology

Bluetooth 5.0 (dosah až 70m, uvnitř objektu 25 – 35m)

Podporované profily a kodeky: A2DP, AVRCP, SBC, APTX, APTX-LL, APTX-HD

2× otočná anténa (neodnímatelná)

Tichý chod – žádné ventilátory

Váha zařízení: 130g

Rozměry zařízení: 126 × 94 × 29mm

Barva: černá

Napájení zařízení:

DC 5V

≤150mA

Vstup microUSB

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share