Western Digital zahajuje velkoobjemové dodávky 24TB HDD disků CMR

Přibývají nové aplikace, rozšiřují se případy použití zařízení generující data a roste početdigitálně propojených zařízení. To je důvodem, proč zůstávají pevné disky (HDD) podnikové třídy společnosti Western Digital(NASDAQ: WDC) klíčové při napomáhání zákazníkům, jak navrhnout nákladově efektivnější, škálovatelnější a udržitelnější infrastruktury datových center. V kombinaci s nástupem generativní umělé inteligence a množstvím inovativních aplikací poptávka po vysokokapacitních, úsporných a spolehlivých úložištích začne prudce růst.

Společnost Western Digital využívá řadu technologických inovací (ePMR, OptiNAND™, UltraSMR a další) k zajištění předvídatelného růstu kapacity ve škálovatelných a vysoce spolehlivých produktech. Společnost Western Digital nyní dodává novou řadu pevných disků CMR s deseti plotnami a kapacitou 24 TB pro zákazníky z oblasti hyperscale, cloudu a podnikových datových center. Současně se rozbíhají dodávky nového 28TB pevného disku SMR, který přispívá k vedoucí pozici a dynamickémurozvoji společnosti Western Digital v oblasti SMR a navazuje na kapacitu 26TB disků. Byly to26TB pevné disky SMR, které tvořily téměř polovinu všech exabytů dodaných do datových center v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2024.

„Společnost Western Digital těmito novými nabídkami opět dokazuje, že pevné disky nejen drží krok, ale razí si cestu vpřed a zajišťují, že dnešní a budoucí datově náročné aplikace mají pevný základ, na kterém mohou stavět,“ řekl Ed Burns, ředitel výzkumu pevných disků a úložných technologií ve společnosti IDC. „Pozorujeme silnou dynamiku ve prospěch disků SMR společnosti Western Digital a věříme, že zavádění technologie SMR bude nadále růst, protože jejich nový 28TB pevný disk SMR nabízí další přesvědčivou nabídku hodnoty TCO, kterou zákazníci cloudových služeb nemohou ignorovat.“

Nová generace disků je postavena na osvědčené platformě a technologických inovacích speciálně navržených pro zákazníky datových center, kteří trvale hledají úložiště s nejvyšší kapacitou, jež jim pomůže dosáhnout co nejnižších celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Tyto vysokokapacitní pevné disky jsou také významným krokem vpřed při plnění cílů společnosti v oblasti udržitelnosti a směrem k pomoci zákazníkům datových center při plnění jejich cílů. Konkrétně jsou tyto 28TB a 24TB pevné diskyvyrobeny ze 40 % (podle hmotnosti) recyklovaného obsahu a jsou o více než 10 %² energeticky účinnější na terabajt, což přispívá k dosažení cílů u zákazníků v oblasti energetické účinnosti infrastruktury datových center ve velkém měřítku.

„Nová i stávající koncová zařízení z průmyslových odvětví, připojená zařízení, digitální platformy, inovace umělé inteligence, autonomní stroje a další vytvářejí každý den ohromující množství dat. Tato neúnavná tvorba dat si nakonec najde cestu do cloudu, což je podpořeno naším neustálým pokrokem v oblasti pevných disků,“ řekl Ashley Gorakhpurwalla, EVP a GM, HDD Business Unit, Western Digital. „Jako strategický partner zákazníků z oblasti cloudu a datových center po celém světě rozšiřujeme hodnotu naší osvědčené platformy HDD a technologických inovací, abychom poskytli nejvyšší kapacitu HDD úložišť a hodnotu TCO, kterou naši zákazníci vyžadují.“

28TB pevný disk Ultrastar® DC HC680 SMR

Společnost Western Digital je hnací silou dalšího velkého posunu v oblasti cloudových datových center díky pevným diskům SMR. Nový pevný disk Ultrastar DC HC680 SMR HDD s kapacitou 28 TB poskytuje nejvyšší hustotu úložiště pro zákazníky z oblasti hyperscale, cloudu a podnikových řešení. Je navržen pro pracovní zátěže se sekvenčním zápisem, kde jsou kritickými parametry hustota úložiště, watt/TB a $/TB, a je určen pro prostředí, jako jsou hromadná úložiště, online zálohování a archivace, videodohled, cloudová úložiště, úložiště pro zajištění archivace shod s předpisy, úložiště velkých objemů dat a další aplikace, kde se vyžaduje jen občasný přístup k datům. Rostoucímu seznamu zákazníků, kteří optimalizovali sváúložiště tak, aby využívaly výhod SMR, umožňují tyto disky pokračovat ve výhodě integrace HDD s nejvyšší kapacitou na trhu a škálovat nabídku produktů při nižší spotřebě energie.

24TB pevný disk Ultrastar DC HC580 CMR

Zavádění inovací ve velkém měřítku pokračuje u 24TB pevného disk Ultrastar DC HC580 CMR s vylepšenou technologií OptiNAND. Disk představuje další skok v hustotě dat a umožňuje zákazníkům datových center maximalizovat úložiště na stejné ploše a v prostředí s omezenou spotřebou energie. Pro lepší hustotu úložiště může HC580 umožnit až 612 TB1 surového úložiště na jednu rackovou jednotku v řešení 4U se 102 diskovými pozicemi. Tyto disky jsou také energeticky účinnější,zajišťují o 12 % méně Wattů/TB2 ve srovnání s předchozí 22TB verzí.

Pevné disky Ultrastar DC HC680 a HC580 jsou v současné době ověřovány vybranými poskytovatelihyperškálovatelných řešení, zákazníky CSP a OEM a jsou nyní k dispozici pro velké podnikové zákazníky, kteří hledají nejvyšší kapacitu s nižší spotřebou na terabajt pro navrhování efektivnějších úložných systémů a datových center.

Verze pevných disků Ultrastar DC HC680 a HC580 SAS budou k dispozici v prvním čtvrtletí roku 24.

Hybridní úložné platformy Ultrastar Data60 a Data102

Nové disky Ultrastar jsou také kvalifikovány a integrovány do hybridních úložných platforem Ultrastar Data60 a Data102 JBOD, které jsou klíčovými stavebními prvky pro návrh disagregovaných úložišť nové generace a softwarově definovaných úložných infrastruktur (SDS). Každá úložná platforma je vybavena unikátními technologiemi IsoVibe™ a ArcticFlow™ pro vyšší výkon a spolehlivost. Platformy Ultrastar Data60 a Data102 s novými pevnými disky budou k dispozici od příštího měsíce. 

Pevné disky WD Gold® 24TB1 CMR

Společnost Western Digital nyní také dodává do prodejního kanálu svůj 24TB pevný disk WD Gold CMR SATA. Tyto disky jsou speciálně navrženy pro systémové integrátory a prodejce, kteří poskytují své služby podnikům a malým a středním firmám, kteří potřebují spolehlivější úložiště pro práci s velkými objemy dat a podnikovými úložišti,než jsou tradiční klientské HDD. Disk WD Gold 24TB HDD využívá inovace technologické platformy Ultrastar, poskytuje až 2,5 milionu hodin MTBF (projektováno3), je vybaven technologií ochrany proti vibracím, je navržen tak, aby zvládl pracovní zátěž až 550 TB za rok4 a je na něj poskytována pětiletá omezená záruka.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share