TRANSCEND SuperMLC – kvalita SLC disku za vyhodnou cenu

Firma TRANSCEND představuje technologii SuperMLC v nových řadách výrobků. SuperMLC nabízí možnost vytvoření nosiče s parametry srovnatelnými s disky založenými na SLC čipech, při zachování podstatně nižší ceny.

image001Prvním modelem, který využívá tuto technologii je disk SSD510K dostupný v provedení 64 GB a 128 GB.
V průběhu roku 2016 budou představeny další modely disků pro průmyslové použití, využívající technologii SuperMLC. A to: MSA510 s rozhraním mSATA, MTS460 i MTS860 s rozhraním M.2 a HSD510 ve formátu half slim.

Princip činnosti
Technologie SuperMLC spočívá v ukládání do paměťové buňky jednoho bitu místo běžných dvou bitů. To působí snížení kapacity disku na polovinu, ale současně podstatné zvýšení jeho životnosti a rychlosti zápisu. Paměti SuperMLC jsou schopné vydržet 30 000 přepisovacích cyklů a nabízí až čtyřnásobně rychlejší sekvenční zápis než běžné MLC čipy. Jedná se o parametry téměř na úrovni velmi drahých disků SLC.

Řada SSD510K
Disk má formát 2,5”, a ke komunikaci využívá rozhraní SATA III. Pro úsporu energie je zajištěna podpora funkce DEVSLP. Ztrátě dat zabraňuje technologie Power Shield, zatímco se o jejich integritu stará funkce korekce chyb ECC. Maximální rychlost čtení dat činí 570 MB/s, a maximální rychlost zápisu 460 MB/s.
Všechny disky TRANSCEND průmyslové třídy jsou podrobeny přísným zkouškám pro provoz v náročných podmínkách, jako jsou vestavěná řešení, pasivní počítače nebo inženýrské stroje.

Záruka a cena
Doporučené ceny disků TRANSCEND SSD510K činí 2 300,- pro provedení 64 GB a 3 600,- pro variantu 128 GB. Na produkty se vztahuje tříletá záruka výrobce.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share