TCL Electronics představil na veletrhu IFA 2020 nejnovější inteligentní audiovizuální procesor

Druhá generace enginu AiPQ potvrzuje strategii propojení umělé inteligence a internetu věcí (AIxIoT) pro vylepšení obrazu a poskytováníhodnotných inovací všem uživatelům.

(Hongkong/Berlín 3. září 2020): TCL Electronics (1070.HK), jeden z dominantních hráčů na globálním poli výrobců televizorů a vedoucí společnost pro výrobu spotřební elektroniky, představil v premiéře nejnovější inteligentní nástroj pro audiovizuální optimalizaci, technologii TCL AiPQ EngineTM druhé generace. Poté, co letos tato společnost uvedla na trh řadu televizí s technologií QLED s cílem vytvořit chytrý životní styl, je to další posunutí laťky u inovací pro zvýšení kvality zobrazovacích technologií a nepřetržitého poskytování audiovizuálního výkonu.

Technologie použitá u enginu TCL AiPQ Engine Gen2 využívá algoritmy strojového učení, které se pojí s hlubokými teoretickými znalostmi lidského vizuálního vnímání. Nová technologie umožňuje využít plný potenciál velkoformátových televizorů TCL a dokáže zaručit audiovizuální optimalizaci v reálném čase podle různého charakteru a žánrů přehrávaného obsahu a proměnlivých podmínek okolního prostředí. Tato pokročilá technologie také umožňuje globální nastavení audiovizuálního výkonu v případě jedinečných aplikací v různýchregionech.

TCL AiPQ Engine Gen2 optimalizuje barvy, kontrast a ostrost obrazu a přináší nepřekonatelný zážitek, který poskytuje rozlišení 4K HDR. AiPQ Engine Gen2 umožňuje zákazníkům zobrazit digitální obsah v rozlišení nižším než 4K přepočítaný na možnosti obrazovky 4K společně s jasnými barvami a výkonným kontrastem, který poskytují technologie TCL QLED a Mini-LED. Pro dosažení kvality 4K u přepočítanýchmateriálů v nízkém rozlišení je použita navíc funkce AISR (AI Super Resolution), která umožňuje přepočítat a vylepšit digitální obsah s nízkým rozlišením, a to okénko po okénku.

Inteligentní výkon

TCL AiPQ Engine Gen2 automaticky optimalizuje nastavení obrazu podle rozpoznaného typu obsahu a prostředí, jako je krajina, noční scény, animace a pohyb.Dále také mění nastavení samostatně pro děj v popředí a na pozadí. Zobrazení je konstantně optimalizováno, jakmile AiPQ Engine Gen2 rozpozná nejen kvalitu rozlišení obsahu, ale také žánr (například celovečerní film nebo sportovní přenos), a přepočítá obsah zobrazovaný na televizi, aby dosáhl plné kapacity možností obrazovky v rozlišení 4K.

Engine AiPQ Engine Gen2 zasahuje i do zvuku televizoru a přidává k rozpoznávání obsahu a konstantní adaptaci nastavení také jedinečný způsob rozpoznávání okolního prostředí pomocí televizního mikrofonu. Hlasitost bude automaticky nastavena podle hluku okolního prostředí a zvuků okolí.

Nepřetržitý vývoj

Základem TCL AiPQ Engine Gen2 je neutuchající snaha přinášet zobrazovací technologie světové třídy.

Po více než deset let společnost TCL investuje miliardy dolarů do výrobních kapacit pro produkci zobrazovacích panelů pro televizory a další produkty s technologiemi LCD, OLED, Mini-LED, QLED nebo pro skládací displeje OLED. Poslední investice do panelů s technologií Mini-LED garantuje flexibilnější dostupnost formátů obrazovek s více zónami, které zajistí ohromující výkon u zpracování kontrastu. Mezitím se prosazuje u dalších televizorů technologie QLED a díky TCL se tato technologie stává dostupnější většímu počtu uživatelů po celém světě. Letos učinila společnost TCL další důležitý krok a uzavřela spojenectví se společností JOLED Inc. pro společný vývoj technologie inkjet pro tištěné OLED TV panely.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share