Samsung představuje laserový projektor s krátkou projekční vzdáleností: The Premiere

Společnost Samsung Electronicsdnes na virtuální konferenci Life Unstoppable představila nový laserový projektor s krátkou projekční vzdáleností a rozlišením 4K, s názvem The Premiere. Díky němu si každý může užít zážitek jako v opravdovém kině, a přitom neopustit pohodlí vlastního obýváku – a ani k tomu nepotřebuje televizi. Model Premiere je novým přírůstkem do úspěšné řady lifestových produktů značky Samsung.

Samsung začne model Premiere prodávat po celém světě v následujících měsících – napřed v USA, Evropě a Koreji, pak i v dalších regionech. O případné dostupnosti v Česku a na Slovensku se zatím nerozhodlo.

Model Premiere bude k dispozici ve verzích s maximální úhlopříčkou 120 a 130 palců (305 a 330 cm) s označením LSP9T a LSP7T, v obou případech s laserovou technologií a rozlišením 4K. Premiere LSP9T je první projektor s podporou HDR10+ a technologií trojího laseru, výsledkem je převratný kontrast s maximálním jasem 2800 ANSI lumenů. Oba modely podporují režim Filmmaker, v němž obraz odpovídá původním představám autorů. Do výbavy inteligentního projektoru patří i platforma Samsung Smart TV, díky níž bude možné bez problémů streamovat video z většiny partnerských služeb. K dispozici je i připojení k mobilním zařízením pomocí technologie Tap View a mirroringu.

Projektor Premiere bude k dispozici v kompaktním, prostorově úsporném provedení, takže se bude hodit do všech typů obývacích pokojů. Má mimořádně krátkou projekční vzdálenost, a tudíž ho lze postavit až skoro ke zdi, na kterou promítá. Mezi další přednosti patří snadné nastavení a také moderní látková povrchová úprava. O kvalitní zvuk se stará výkonný vestavěný basový woofer, k dispozici je i podpora prostorového zvuku Acoustic Beam, takže se zážitek „jako z kina“ ještě zesiluje. V menších místnostech tak vůbec není nutné investovat do další zvukové aparatury.

„V minulých měsících trávili lidé mnohem víc času ve svých domovech a každodenní život se měnil před očima. Televize se staly centrem domácí zábavy, partnerem při cvičení i v práci a zdrojem informací,“ říká Jongsuk Chu, výkonný viceprezident divize vizuálních displejů Samsung Electronics. „Model Premiere přináší do domácích kin velké změny se svým novým kompaktním provedením, rozlišením 4K a skvělým zvukem. Hodí se i do menších pokojů a lze ho použít prakticky při jakékoli domácí činnosti.“

Své portfolio televizorů určenýchk modernímu životnímu stylu vytváří Samsung od roku 2016, kdy představil model The Serif. Od té doby do něj přibyla mimo jiné úspěšná řada televizí The Frame, The Sero a The Terrace.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist
Share