Nový Wi-Fi přístupový bod D-Link nabitý firemními funkcemi

Společnost D-Link, výrobce síťových produktů pro firmy i digitální domácnosti, rozšiřuje svoje portfolio firemních Wi-Fi přístupových bodů o nový model DAP-2230. Pracuje v pásmu 2,4GHz dle standardu 802.11b/g/n s maximální přenosovou rychlostí 300Mb/s.

DAP-2230_A1_Image L(Front)Je určen především pro kanceláře, malé a střední firmy, restaurace, školy, penziony, hotely apod. Zaujme svým designem, příznivou cenou a rozsáhlou sadou funkcí určených pro firemní zákazníky.
Přístupový bod DAP-2230 je v bílém matném provedení se dvěma 3dBi vestavěnými anténami. Díky modernímu vzhledu a malým rozměrům jen 129 x 129 x 29 mm lze použít opravdu téměř všude, aniž by narušoval prostředí nebo vzbuzoval pozornost. DAP-2230 můžete položit na stůl, na poličku nebo připevnit na zeď, strop nebo na stropní podhled pomocí montážního držáku, který je součástí dodávky. Jednotku je možné k držáku uzamknout a předejít tak krádeži např. při použití ve veřejných prostorech. Připojení do sítě je pomocí 10/100M RJ-45 portu, který se nachází na spodní straně přístupového bodu a zajišťuje také jeho napájení dle standardního PoE 802.3af.

Funkce

Přístupový bod DAP-2230 podporuje čtyři provozní módy – přístupový bod, bezdrátový klient, WDS bridge a opakovač (repeater). Disponuje rozsáhlou sadou „Enterprise class“ funkcí včetně IPv6. Bezdrátový přenos je možné šifrovat pomocí WEP, WPA/WPA2 Personal, WPA/WPA2 Enterprise a 802.1x autentizace. Pomocí Multiple-SSID a VLAN lze vytvořit a oddělit až osm virtuálních sítí. U každého SSID lze naplánovat vysílání jen v určité dny a časy. Vestavěný Captive portál zajišťuje ověřování uživatelů přes webovou stránku, pomocí jména a hesla nebo pomocí přístupových kódů vygenerovaných uživatelem přímo v rozhraní tohoto přístupového bodu, s nastavitelnou dobou platnosti. Kromě vestavěného RADIUS serveru lze uživatele ověřovat i přes externí RADIUS, LDAP nebo POP3 server. Řízení a omezení šířky pásma lze nastavit na celý přístupový bod, na každé SSID nebo na jednotlivé Wi-Fi klienty. Filtry podle MAC nebo IP adres a izolace klientů zvyšují bezpečnost sítě. Funkce QoS, WMM (Wireless Multi Media) a IGMP Snooping umožňují kvalitní přenos multimediálních služeb včetně VoIP a streamovaného multicast videa.

Správa

Přístupový bod DAP-2230 lze spravovat třemi způsoby. Jako samostatný přístupový bod, ve skupině nebo centrálně pomocí SW kontroleru. Pro správu je k dispozici webové rozhraní, Telnet a SNMP protokol včetně zabezpečených verzí HTTPS, SSH a SNMPv3. Funkce AP Array, která je součástí FW, umožňuje spravovat až 32 přístupových bodů ze zvoleného přístupového bodu, který se definuje jako hlavní Master jednotka. Pro zajištění redundance lze zvolit také záložní, tzv. Backup Master jednotku. Obě zůstávají samozřejmě plně funkční, tzn. i nadále vysílají jako standardní AP. Konfigurace hlavní jednotky nebo jen její část (uživatel si může vybrat) se automaticky aplikuje i do ostatních přístupových bodů ve skupině. Funkce AP Array zajišťuje také rovnoměrné rozložení klientů mezi přístupovými body ve skupině, čímž se dosahuje kvalitní a spolehlivé připojení především v aplikacích s vysokým počtem klientů na malém prostoru, jako jsou např. školící nebo konferenční místnosti. Výhodou D-Link řešení je možnost kombinovat v jedné skupině různé modely přístupových bodů z řady DAP, kdy hlavní Master jednotkou by měl být nejvyšší použitý model, např. DAP-2690 (Dual N), DAP-2660 (AC1200) nebo DAP-2695 (AC1750).

SW kontroler CWM-100

Pro centrální správu až 500 přístupových bodů je k dispozici bezplatný SW kontroler Central WiFi Manager CWM-100, který se instaluje na počítač nebo na hardwarový nebo virtuální Windows server. Přístup je přes vestavěné webové rozhraní, a to lokálně nebo vzdáleně z libovolného počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Pro centrální správu firemních poboček nebo více nezávislých sítí lze přístupové body rozdělit do skupin a k nim pak přiřadit různé správce, s různými úrovněmi práv. Přístupové body mohou být „schované“ i za firewallem a překladačem adres (NAT). Komunikaci mezi přístupovými body a kontrolerem zajišťuje proprietární VPN tunel. CWM-100 nabízí intuitivní grafické rozhraní a pokročilou sadu funkcí, mezi které patří konfiguraci a monitoring sítě a klientů, řízení přístupu do sítě včetně autentizace uživatelů, funkce hot-spot a captive portálu, nastavení QoS a řízení šířky pásma, L2 roaming, hromadná změna konfigurace či upgrade FW.

Dostupnost a cena

Přístupový bod DAP-2230 je nyní k dostání v v České a Slovenské republice.
Doporučená maloobchodní cena je 1 799 Kč /66 EUR včetně DPH.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share