Nové QLED a Crystal UHD televizory od Samsungu mají bezrámečkový design, Dual LED a prostorový zvuk

Prakticky bezrámečkový design, prostorový zvuk, opravdové rozlišení 8K a ultratenké provedení nabízejí nové televizory QLED 8K od Samsungu, které v dubnu přichází na český trh. Vlajkovou lodí je model Q950TS, který ve třech velikostech (65“, 75“ a 85“) představuje to nejlepší, co aktuálně může chytrý televizor nabídnout: 8K AI upscaling s neuronovou sítí pro obnovu detailů, přímé podsvícení v 8K, prostorový zvuk OTS+ a exkluzivní nový design. Doporučená maloobchodní cena začíná na 149 990 Kč.

Samsung pro letošní rok rozdělil QLED 8K televizory do dvou produktových řad. Q950T představuje vlajkové televizory s ultimátním obrazem a zvukem. Prakticky nemají rámeček okolo obrazovky, která tak v podstatě zabírá celou přední stranu (99 % panelu, což je nevíc na trhu). Při sledování ze vzdálenosti tří až pěti metrů si diváci užijí výjimečný efekt „nekonečné obrazovky“ neboli Infinity Screen, kdy okraje zdánlivě úplně mizí. Výsledkem je obraz, který diváky dokonale vtáhne do děje, protože se stírají hranice mezi televizí a jejím okolím.

Q950T – ten nejlepší televizor od Samsungu

Samsung Q950T je navíc ultratenký, jeho tloušťka činí pouhých 15 milimetrů. V kombinaci s dokonale plochou černou obrazovkou tak lze televizi připevnit na zeď, na níž takřka není vidět, nebo může tvořit atraktivní siluetu na stojanu. Do výbavy modelu Q950TS patří také obrazový procesor AI Quantum Processor 8K nové generace, který využívá výkonné polovodičové technologie Samsung a jehož součástí je vyspělá umělá inteligence umožňující interpolaci obrazu na mimořádně vysoké úrovni. Za pomoci strojového učení dokáže procesor analyzovat a rozpoznat charakteristické znaky jednotlivých pixelů a následně překreslit nejrůznější prvky v obrazu v rozlišení 8K.

Umělá inteligence se u modelu Q950 rovněž stará, aby divácký zážitek nekazily žádné rušivé vlivy. Tradiční televizní senzory dokážou upravit jas obrazovky podle okolního světla v místnosti, ovšem technologie Adaptivní obraz jde podstatně dále – jas se tu mění v jednotlivých scénách, takže se diváci mohou těšit na špičkový obraz s dostatečným kontrastem v jakémkoli prostředí.

QLED 8K mají nově dvě modelové řady

Vedle modelu Q950T nabízí Samsung základní řadu QLED 8K televizorů označenou Q800T s velkým výběrem úhlopříček, jež představuje alternativu k novým modelovým řadám 8K televizorů konkurenčních značek. Vyspělá umělá inteligence u nich vylepšuje obraz, zvuk i další vlastnosti. Kromě toho je k dispozici i celá řada chytrých funkcí fungujících na platformě Tizen, díky níž si uživatelé mohou vychutnat mimořádně snadné ovládání a k tomu vyzkoušet například Multiview

Každý z modelů této řady splňuje požadavky Certified Test Specifications oborového sdružení 8K Association i standard CTA 8K Ultra HD Display Definition. Řada QLED 8K také jako jedna z prvních na světě podporuje přehrávání nativního obsahu v rozlišení 8K. V roce 2020 budou majitelé těchto televizí moci sledovat a streamovat obraz v 8K prostřednictvím kodeku AV1. Všechny 8K televize Samsung pro rok 2020 podporují tuto funkci již z výroby. Kromě toho Samsung spolupracuje se svými partnery (např. s YouTube) na dalších způsobech, jak nativní 8K rozlišení streamovat. 

Častým problémem při streamingu filmů či televizních pořadů je rychlost internetového připojení. Technologie AI ScaleNet je ovšem zárukou kvalitního přenosu v mnoha situacích – optimalizuje aktuálně dostupnou datovou rychlost. Při přenosu data komprimuje a snižuje tak jejich objem, v samotné televizi je pak vrací do původní podoby. Tím pádem si vystačí s poloviční rychlostí připojení. Na této technologii spolupracuje Samsung Electronics se společností Amazon – systém AI ScaleNet se uplatní při upscalingu ze standardního rozlišení do 4K ve streamingové službě Prime Video.

Základní řada QLED 8K televizorů Q800T je k dispozici ve čtyřech velikostech úhlopříček: 55“ (doporučená maloobchodní cena 74 990 Kč), 65“ (doporučená maloobchodní cena 99 990 Kč), 75“ (doporučená maloobchodní cena 139 990 Kč) a 82“ (doporučená maloobchodní cena 179 990 Kč).

Dokonalý obraz a zvuk u QLED 4K

Letošní QLED televizory od Samsungu reprezentuje i pět řad QLED 4K panelů. Nabízí 100% objem barev díky technologii Quantum Dot, vysoký jas s Quantum HDR, přímé zadní podsvícení, ultraširoké pozorovací úhly a antireflexní povrch. Televizory QLED 4K dokáží intuitivně přizpůsobit jas obrazu podle světelných podmínek v místnosti a mají také inteligentní zvukový režim. Přímé zadní podsvícení vytváří dokonalou černou a perfektní kontrast i hloubku, ultraširoké pozorovací úhly a antireflexní povrch zase skvěle zobrazují všechny barvy i černou, když se divák divá ze strany. Televizory také neodráží světlo.

Umělá inteligence Quantum Processor 4K vylepšuje výkon a přizpůsobuje se okolním podmínkám. Obraz se mění podle okolního prostředí a zvukový zážitek ovlivňuje okolní hluk a prostor. Pokud je v místnosti mnoho světla, ale obrazovka je příliš tmavá, Quantum Processor 4K zvýší úroveň jasu a přizpůsobí kontrast podle přehrávaného obsahu. Ve tmavé místnosti naopak ubere jas a opět přizpůsobí kontrast scénám na obrazovce. Rozpozná také každou scénu a uzpůsobí jí zvukový režim, a to podle prostoru, v němž se televizor nachází. Pokud se v okolí vyskytne hluk, který by mohl ztížit poslech diváka, automaticky zesílí zvuk.

Od modelové řady Q80T výše televizory nabízí i Zvuk sledující pohyb (OTS), konkrétně filmový prostorový zvuk a zvuk sladěný s obrazem. Pokud je televizor vypnutý, tak se ožije režim Ambient Mode+. Promění černou plochu obrazovky ve foto stěnu, zobrazí informace o počasí nebo jednoduše splyne s okolní stěnou. Vše podle nálady uživatele. QLED 4K televizory jsou dostupné v řadách Q60T, Q70T (s vylepšeným herním režimem), Q80T, Q90T a Q95T. Každá řada má dvě až šest velikostí úhlopříček (nejvíce jich je dostupných u modelu Q60T). Doporučená maloobchodní cena QLED 4K televizorů začíná na 19 990 Kč.

Crystal UHD s novými smart funkcemi

Prvky prémiového bezrámečkového designu nabízí také nové Crystal UHD televize, které přichází s technologií Dual LED pro dokonalý kontrast a novými smart funkcemi. Jde o Multi View pro zobrazování více obsahu najednou z mobilního telefonu, Moje album pro zobrazování fotek z mobilu ve fotorámečku nebo Acoustic Wall, který analyzuje hudbu a doplní ji grafickým efektem a osobního asistenta Bixby. Pokročilý herní režim Game Motion Plus zajišťuje plynulý pohyb v perfektní grafické kvalitě.

Crystal UHD televizory Samsung pro rok 2020 tvoří tři samostatné modelové řady TU7000, TU8000 a TU8500, které jsou k dostání v úhlopříčkách 43“ až 85“ (nejvíce velikostí, celkem osm, je k dispozici u modelu TU7000). Doporučené maloobchodní ceny u modelu TU700 začínají na 9 900 Kč, u modelu TU8000 na 11 990 Kč a u modelu TU8500 na 14 990 Kč.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share