Na veletrhu IFA 2020 představuje TCL své nejnovější inovace

TCL Electronics (1070.HK), jeden z dominantních hráčů na globálním poli výrobců televizorů a vedoucí společnost pro výrobu spotřební elektroniky, v roce 2020 uvedl na trh řadu televizí s technologií QLED s cílem vytvořit chytrý životní styl propojený s technologiemi. Na veletrhu IFA 2020 dnes tato společnost představila v premiéře nejnovější inteligentní zlepšení pro audiovizuální optimalizaci – technologii TCL AiPQEngineTM druhé generace.

Pokračující rozšiřování technologií QLED a Mini-LED bylo představeno v nejnovějších produktových řadách televizorů TCL QLED 4K/8K. Navíc společnost TCL potvrdila své odhodlání pokračovat ve strategii propojování umělé inteligence a internetu věcí (AIxIoT) napříč kategoriemi chytrých zařízení,a to od soundbarů, mobilních produktů, klimatizací až po další velké domácí spotřebiče.

Globální výsledky

V první polovině roku 2020 dosáhla společnost TCL silného růstu, přičemž v centru pozornosti byl samotný zákazník. Navzdory nestabilnímu vývoji ekonomiky si firma udržela impozantní prodeje televizorů po celém světě. V prvním čtvrtletí roku 2020 bylo prodáno 4,27 milionu1 televizorů se značkou TCL a prodej QLED televizorů TCL vzrostl v meziročním srovnání o 217,1 %2.

V prvním čtvrtletí roku 2020 tržní podíl v retailu v USA zařadil značku TCL na druhé místo3. Na australském trhu značka TCL obsadila v březnu 2020 první místo4. Na rostoucích trzích vzrostly prodeje televizorů TCL v meziročním srovnání o 14,3 % 5.

V Evropě zaznamenala značka TCL také významný růst prodeje. Itálie dosáhla 16% růstu, Německo vykázalo 15% růst, Česko více než 100%, Polsko 38%, Velká Británie více než 100% růst. Ve Francii je TCL na základě tržního podílu číslem tři6.Obchodní výsledky dokazují, že inovace televizních panelů jsou pro společnost TCL vždy hlavní prioritou.

Pokroky zobrazovacích technologií

Technologie použitá u enginu TCL AiPQEngine Gen2 využívá algoritmy strojového učení, které se pojí s hlubokými znalostmi lidského vizuálního vnímání. Nová technologie umožňuje využít plný potenciál velkoformátových televizorů TCL a dokáže zaručit audiovizuální optimalizaci v reálném čase podle různého charakteru a žánrů přehrávaného obsahu a proměnlivých podmínek prostředí. Tato pokročilá technologie také umožňuje globální nastavení audiovizuálního výkonu v případě jedinečných aplikací v různých regionech.

Běhemvíce než deseti let společnost TCL investovala miliardy dolarů do výrobních kapacit pro produkci zobrazovacích panelů pro televizory a další produkty s technologiemi LCD, OLED, Mini-LED, QLED nebo pro skládací displeje OLED. Poslední investice do panelů s technologií Mini-LED garantuje flexibilnější dostupnost formátů obrazovek s více zónami, které zajistí ohromující výkon u zpracování kontrastu. Mezitím se prosazuje u dalších televizorů technologie QLED a díky TCL se tato technologie stává dostupnější většímu počtu uživatelů po celém světě. Letos učinila společnost TCL další důležitý krok a uzavřela spojenectví se společností JOLED Inc. pro společný vývoj technologie inkjet pro tištěné OLED panely.

Produkty napříč kategoriemi

V rámci strategie propojení umělé inteligence a internetu věcí (AIxIoT) představila společnost TCL na veletrhu IFA 2020 produkty napříč všemi kategoriemi. Od velkoplošných obrazovek až po chytře propojené domácnosti. TCL Electronics představil produktovou řadu QLED televizorů, modelyroku 2020, jako je televizor X915 certifikovaný Asociací 8K a IMAX Enhancednebo televizor C815 s oceněním EISA.

U prémiových audio produktů z nabídky TCL byl představen soundbar TCL TS9030 RayDanz, nositel ocenění EISA a IF, a také soundbar TS8111, který posiluje nabídku audio produktů.

TCL Electronics posouvá hranice inteligentního životního stylu a dále představil globální kolekci chytrých produktů MDA, jako jsou klimatizace Ocarina, T-Smart, přenosné klimatizace, automatické pračky řady X a P a také chladničky řady C.

V kategorii mobilních zařízení TCL Electronicsnabídl nejnovější tablety TCL 10 TABMAX a TABMIT, hodinky TCL MOVETIME FamilyWatch MT43A a skutečně bezdrátová sluchátka TCL MOVEAUDIO S200. TCL také představil technologii NXTPAPER navrženu pro ty, kdo preferují zážitek, který kombinuje benefity obou světů, obrazovky i papíru.

Sponzorské aktivity

V posledních letech prokázala celá řada sponzorských aktivit a partnerství, jak moc si TCL uvědomuje sílu sportu a vnímá vzájemného ducha, který spojuje hráče, fanoušky a celou sportovní komunitu. Na veletrhu IFA 2020 společnost TCL oznámila, že v globální perspektivě upevňuje spolupráci s basketbalovou asociací FIBA a očekává více utkání a užší spolupráci tak, jak budou postupně nabíhat rozhodnutí a plány na utkání a turnaje. Basketbal není jen hra, pro mnoho fanoušků je to způsob života. Partnerství ve světě sportu nabízí dalšímožnosti, jak představit basketbal ve spojení s nejnovějšími technologiemi a produkty se značkou TCL fanouškům po celém světě.

Mezitím s cílením na Evropu představila společnost TCL exkluzivní partnerství se šesti výjimečnými mezinárodními fotbalovými hvězdami ze šesti evropských zemí: Harry Kane (Anglie), Paul Pogba(Francie), Marco Reus(Německo), GianluigiDonnarumma(Itálie), Krzysztof Piątek(Polsko) a SaúlÑíguez(Španělsko). Tyto výjimečné sportovní talenty byly vybrány, aby vytvořily jeden silný tým TCL. Důvodem volby jsou sportovní týmový duch a nasazení při dosahování výjimečných výkonů, ať už na hřišti nebo mimo něj, ale také osobní zájem o moderní technologie. Tito hráči patří mezi nejlepší na hřišti a každý zosobňuje myšlenku, že záleží na každém detailu. Spolupráce s těmito sportovními talenty a zároveň nadšenci pro nové technologie inspiruje techniky ve společnosti TCL pro to, aby přenesli tuto vysokou úroveň do produktů TCL a posunuli u moderních technologií hranice možného.

Chytrý životní styl na dohled

Držet krok s dobou vyžaduje konstantní adaptaci a neustálé inovace. V rámci strategie propojení umělé inteligence a internetu věcí (AIxIoT) je stále více uživatelů po celém světě přitahováno produkty se značkou TCL. V době plné inteligentních a chytrých řešení přináší TCL svým zákazníkům po celém světě inovativní produkty a služby. Život je chytrý a jeho chytrost se stále rozvíjí.

Více o účasti TCL na IFA 2020 na https://www.tcl.com/cz/cs/ifa2020.html

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share