Link uvádí na trh nový Wi-Fi kontroler DWC-2000

D-Link, přední výrobce síťových řešení pro profesionální aplikace, uvádí na trh nový Wi-Fi kontroler DWC-2000, ekonomické a uživatelsky přívětivé řešení pro velké a střední firmy. DWC-2000 samostatně ovládá až 256 přístupových bodů (access pointů) a v kombinaci s dalšími kontrolery dokáže ovládat až 1.024 přístupových bodů z jednoho grafického rozhraní.

DWC-2000_A1_Image L(Front)Srdcem systému je centrální řídicí mechanismus, který umožňuje snadnou instalaci a správu bezdrátových přístupových bodů. Řada dalších funkcí pak zajišťuje optimální zabezpečení a dostupnost Wi-Fi sítě v různých pracovních prostředích, jako jsou hotely, nemocnice nebo firemní areály.

Centrální ovládání pro bezpečí a komfort
Wi-Fi kontroler umožňuje s malými náklady a bez námahy jednotně konfigurovat a spravovat přístupové body ve středních a velkých Wi-Fi instalacích. DWC-2000 dává síťovým administrátorům k dispozici ovládací konzoli, kterou mohou používat pro správu každého připojeného přístupového bodu, od počátečního nastavení až po vyřazení z provozu. Základní verze DWC-2000 může řídit až 64 bezdrátových přístupových bodů. Tuto kapacitu je možné zvyšovat pomocí doplňkových licenčních balíčků až na celkových 256 přístupových bodů. Přístupové body D-Link řady DWL, podporované tímto kontrolerem, jsou automaticky vyhledány v síti a pomocí snadno použitelného průvodce nastavením se do nich zavede standardní konfigurace, připravená administrátorem. To umožňuje rychle a konzistentně rozšiřovat bezdrátovou síť. Pro zvýšení dostupnosti sítě je možné použít také systém s několika kontrolery. Čtyři kontrolery DWC-2000 dokážou monitorovat až 1.024 přístupových bodů v jednom klastru a ovládat je centrálně z jedné konzoly. Další čtyři DWC-2000 umožní vytvořit propojení 4×4, které je mnohem odolnější proti výpadkům. Jednotlivé kontrolery se navzájem chrání a zálohují svoji činnost, pokud nastane nějaká porucha.

Integrovaný systém pro hostitelský přístup
D-Link zabudoval do DWC-2000 kompletní provozní systém pro poskytování přístupu k internetu příležitostným uživatelům a hostům. Tento systém umožňuje vytvářet dočasné účty nebo přístupové kupóny, jejichž platnost je omezena podle nastaveného času nebo objemu dat. Přístupový kupón je možné na žádost hosta také vytisknout. Pro komerční poskytovatele dočasného přístupu k internetu je k dispozici snadné připojení k platebnímu rozhraní, například pro kreditní karty nebo elektronické platební systémy.

Proaktivní prevence útoků
Bezpečnost Wi-Fi sítě je zajištěna pomocí šifrování dat mezi klientem a přístupovým bodem a všestranných bezpečnostních funkcí na DWC-2000. Systém detekce průniku do bezdrátové sítě (WIDS) umožňuje řídicí jednotce odhalit neznámé přístupové body a klienty v interní síti. Tímto způsobem lze preventivně zabránit potenciálním útokům. Další ochranu tvoří tzv. captive portál, který zachycuje všechny požadavky na přístup, dokud není úspěšně dokončen proces autentizace. Pro kontrolu přístupu k uživatelským datům jsou podporovány také adresářové služby, například LDAP a Microsoft Active Directory, a také autentizace přes RADIUS a POP3.

Perfektní technologie pro optimální vysílání a příjem
Výstupní výkon jednotlivých přístupových bodů je přizpůsoben podmínkám prostředí. Pokud mají některé přístupové body poruchu, je tento výpadek vykompenzován zvýšením výkonu okolních přístupových bodů. Kontroler DWC-2000 pravidelně automaticky skenuje vysílací kanály a frekvenční pásma a přiděluje klientům nejméně využívané kanály. Výsledkem je zajištění stále optimálního vysílání a příjmu.

Dostupnost a cena
DWC-2000 je nyní k dostání v České a Slovenské republice za doporučenou koncovou cenu 44 900 Kč popř. 1 660 EUR bez DPH .

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share