HAL3000 Niké – špičkové herní PC

Pojmenována po řecké bohyni vítězství Niké přichází na trh počítačová sestava, která kombinuje to nejlepší, co nabízí možnosti výrobce hotových PC HAL3000 s prvky výběru hardware, které uplatňují uživatelé při tvorbě sestav na míru.

hal3000-nikeVe výsledku tak před sebou vidíte sestavu, která nabízí excelentní kvalitu sestavení se servisem a také promyšlený výběr hardware s důrazem na výhodnost a zvýšenou odolnost vůči budoucím nárokům aplikací a her.

Základem sestavy je populární procesor Intel Xeon E3-1231v3 běžící na frekvenci 3,4 Ghz (3,8 pro Turbo). Pro drtivou většinu uživatelů tento procesor nabízí stejné možnosti jako model i7 adekvátní frekvence. Má technologii HyperThreading, která poskytuje značnou výhodu, pokud na PC děláte více činností zaráz, například streamujete své hry, nebo prostě myslíte na rezervu do budoucna. Xeon pak absentuje integrovanou grafickou kartu a je tak cenově výhodnější, což je další z důvodů, proč je velmi populární alternativou k i7 procesorům. Prakticky platíte pouze za to, co hraje roli a prostředky tak mohou jít do podstatnějších věcí.

Absence IGP není totiž pro většinu uživatelů podstatná, jelikož o grafický výkon se v herních pc stará dedikovaná grafická karta. V tomto případě Sapphire Radeon R9 380 edice Nitro s 4GB grafické paměti. Říkáte si proč právě tato karta? Je ideální pro hraní na Full HD, nabízí dostatek výkonu, dobré provozní vlastnosti a 4GB Vram umožní, že se nemusíte omezovat ani v nastavení kvality textur u „žravějších“ herních titulů, které se začínají častěji a častěji vyskytovat. Jelikož má být sestava odolnější času než obvykle, jedná se o vhodný krok s minimální investicí navíc. Tato karta, mimo výkonu, také disponuje 256 bitovou sběrnicí, to znamená, že edice s 4GB Vram je reálně využitelná a nejedná se pouze o proužky navíc, jak tomu často bývá u jiných modelů.

KONFIGURACE:
Procesor: Intel Xeon 4-Core E3-1231v3, 3,4GHz
Chladič CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224
Základní deska: MSI B85-G43
Grafická karta: Sapphire Radeon R9 380 Nitro 4GB
Operační paměť: 8GB Kingston HyperX Savage DDR3 1600MHz (2 x 4GB)
Systémový pevný disk: SSD Crucial BX100 250GB
Datový pevný disk: WD RED 1TB
Optická mechanika: LG DVD±R/±RW/RAM, GH24NS
Skříň: NZXT Source 220. černá
Zdroj: Seasonic S12II-620W, 620W

Na českém trhu se tento model prodává za cenu 29 150 Kč vč. DPH (září 2015) a je poskytována záruka 36 měsíců.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share