Celkový objem prodeje televizorů společnosti TCL Electronics za rok 2019 byl 32 milionů

TCL Electronics (1070.HK), dominantní hráč na globálním trhu televizí a společnost s vedoucím postavením na poli výroby produktů spotřební elektroniky, oznámila další dosažení rekordu v prodeji televizorů a zveřejnila informace o dodání 32 milionu kusů televizorů LCD na trh v roce 2019, což představuje ve srovnání s rokem 2018 nárůst o 12 %. Růst objemu prodeje samotných televizorů se značkou TCL vzrostl v uvedeném období o 17 %.

Objem prodeje v segmentu Smart TV a 4K vzrostl meziročně o 19 % respektive o 31 %. Kategorie Smart TV se podílela na prodeji z 85 % a 4 K pak tvořilo 51 % všech prodejů televizorů značky TCL. Tyto výsledky odrážejí pokračující optimalizaci produktového mixu a posilování znalosti značky. Objem prodeje televizorů s technologií QuantumDot (známé také jako QLED) vzrostl o 66 % a to především natrzích mimo Čínu.

Objem prodeje samotných televizorů se značkou TCL mimo Čínu vzrostl meziročně o 26 % na vice než 13 milionů kusů. Na růstu se podíleli všechny části trhu. Společnost pokračovala v udržení své vedoucí pozice na trhu Severní Ameriky, kde prodej samotných televizorů značky TCL rostl v roce 2019o 14 %. Podle poslední zprávy NPD* jsou v USA televizory značky TCL na základě prodejů za tři čtvrtletí roku 2019na druhém místě.

V Evropě rostl prodej televizorů se značkou TCL o 35 % a ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019 dosáhl dokonce růstu o 54 %. Hlavní evropské trhy zahrnují země, jako je Španělsko, Velká Británie a Itálie, kde bylo dosaženo meziročního růstu 264 %, 262 % respektive 203 %.

Objem prodeje na třetích trzích společně s rozvojem distribučních kanálů rostl v roce 2019 o 41 %. Klíčovými trhy byly Indie, Argentina, Austrálie a Rusko s meziročním růstem 151 %, 121 %, 79 % respektive 46 %.

Společnost TCL uvedla nedávno na český trh svoji vlajkovou loď, model TCL X10, první Android TV s novou technologií Mini- LED a jednu z vůbec nejtenčích Direct LED TV na světě.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share