Samsung nabízí nový monitor s integrovanou webkamerou

Nový monitor třídy Webcam (tedy s vestavěnou webkamerou) s označením S4 a úhlopříčkou 24 palců představila společnost Samsung Electronics. Je určený zejména pro práci z domova, protože díky zmíněné kameře, reproduktorům a mikrofonu umožňuje velmi pohodlnou účast na videokonferencích a setkáních na dálku. Na českém trhu je Webcam Monitor S4 dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 6 990 Kč v e-shopu samsung.cz a v sítích partnerských obchodů.

„Samsung dál pokračuje v nabídce přístrojů, které řeší aktuální potřeby a přání zákazníků, přinášejí potřebné inovace a vylepšují uživatelský zážitek,“ uvedlHyesung Ha, vrchní viceprezident divize zobrazovacích zařízení Samsung Electronics.„Při vývoji tohoto monitoru jsme mysleli především na současné změny v pracovních návycích, kdy se stále více lidí přesouvá alespoň na část pracovní doby do domácích kanceláří. Díky webkameře na horní straně monitoru nad displejem se mohou uživatelé bez problémů účastnit videokonferencí, online výuky nebo virtuální schůzky.“

Monitor je vybaven kamerou s rozlišením 2 MPix (čili Full-HD) a infračervenou kamerou, tím pádem se k videokonferencím hodí výborně. Kamera je vyklápěcí, stačí na ni zatlačit a pružina ji vysune z horního okraje monitoru. Pokud ji nepoužíváme, můžeme ji bezpečně zasunout do těla přístroje.

Kvůli snadnějšímu přihlašování a použití má S4 certifikaci Windows Hello, což znamená, že přihlášení nebo odemčení počítače trvá jen 2 sekundy. Přihlášení probíhá rozpoznáním tváře pomocí biometrických senzorů, žádné heslo tudíž není nutné a uživatel se snadno a bezpečně dostane k zařízením s Windows 10, k aplikacím i k webovým stránkám.

Monitor Samsung Webcam S4 má rozlišení Full HD (1920×1080) apozorovací úhel 178 stupňů v horizontálním i vertikálním směru, což znamená, že obraz neztrácí na barvě a na jasu ani při pohledu ze strany nebo seshora. Díky vestavěné webkameře a reproduktorům lze příjemně ušetřit místo na pracovním stole. Monitor funguje zároveň jako USB hub, takže ho k notebooku stačí připojit přes USB a pak přímo k monitoru můžeme připojit různá další zařízení, na která už samotnému notebooku nestačí porty.

Výrobci monitoru S4 si dali záležet na uživatelském pohodlí. Ergonomický stojan třídy HAS (Height Adjustable Stand) umožňuje nejrůznější nastavení a natočení dle libosti, samozřejmostí je kompatibilita se standardem Video Electronics Standards Association (VESA). Monitor lze naklápět dopředu, dozadu, nahoru i dolů, k dispozici je i otočný kloub. Každý uživatel si tak může vybrat polohu, která mu nejlépe vyhovuje.

Mezi další přednosti nového monitoru patří stálé nemihotavé světlo se sníženou intenzitou modrých vlnových délek, takže se oči tolik neunaví ani při dlouhé práci. Absenci mihotání i omezené modré spektrum potvrzují certifikáty renomované mezinárodní certifikační agentury TUV Rheinland.

Samsung S4 je vybaven vestavěnými dvojpásmovými stereo reproduktory s výkonem 2 W, které uživatelé ocení při konferencích i při sledování videozáznamů. Bohaté jsou i možnosti konektivity díky portům HDMI, DP, D-Sub a audiovýstupu.

Samsung Webcam Monitor S4 je v současné době k dispozici v USA, Evropě, Jižní Koreji a v zemích jihovýchodní Asie. Dostupnost se v jednotlivých regionech může měnit. Další informace naleznete na webuhttps://displaysolutions.samsung.com/monitor/detail/1881/24S40VA.

Print Friendly, PDF & Email
Share

Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /disk_1/www/cz/mpx/www/wp-content/themes/ribbon/single.php on line 35

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist
Share